Mont Blanc, 2007

Autor: dnia 2009.06.06

Mont Blanc (Mont Blanc), 4810, Alpy
Droga: Gouter – Bosses, PD/PD+
Data: 2007.08.25 – 2007.09.01

Wyjazd z jednej strony nieudany, z drugiej zaś cenne źródło doświadczeń na przyszłość. Zlepek pechowych sytuacji i co tu dużo mówić, braku doświadczenia.

W skrócie – ruszamy z Polski niskobudżetowo: bagażnik cuchnie ropą z Polski w butelkach 5l po wodzie, bez winiety na Szwajcarię, z silnym postanowieniem unikania autostrad we Francji. BŁĄD! Przez oszczędności wydłużamy czas dojazdu ponad dwukrotnie.

Postanawiamy nie wjeżdżać kolejkami… Kolejna porażka – w naszym przypadku, ze zbyt ciężkimi plecakami, tracimy zbyt dużo cennych sił… Dodatkowo na podejściu pod Tete Rousse spada w dół moreny mój plecak. Wypada i ginie cenna w tych warunkach puszka  z gazem i wygina się duralowy czekan. Pod samym schroniskiem Tete Rousse ktoś kradnie moje ciepłe ubrania, co owocuje niezbyt komfortowym noclegiem w temperaturze ujemnej. Nic to jednak. Wstajemy zbyt późno, grzebiemy się niemiłosiernie, dzięki czemu podchodzimy pod słynny Żleb „Rolling Stones” w momencie, gdy zaczynają nim przechodzić pierwsze schodzące ze szczytu ekipy.

Zobacz również:

Mont Blanc 2006 – relacja

Mont Blanc 2008 – relacja

Czterotysięczniki alpejskie – info


:, ,